Pri ugledni mednarodni založbi Birkhäuser je pravkar izšla znanstvena monografija z naslovom »Functional identities«. Avtorji Matej Brešar, Mikhail A. Chebotar (Kent State University, ZDA), Wallace S. Martindale 3rd (University of Massachisetts, ZDA) v knjigi predstavijo teorijo funkcijskih identitet. Gre za razmeroma novo matematično teorijo s področja teorije kolobarjev, ki pa se s svojo uporabo dotika različnih drugih matematičnih področij. Njen utemeljitelj je profesor Brešar, ki je v začetku 90-tih let objavil prve rezultate s tega področja. Poleg profesorja Brešarja se danes s to teorijo ukvarja več članov Oddelka za matematiko in računalništvo. Knjiga je namenjena raziskovalcem in podiplomskim študentom s področja algebre ter funkcionalne analize.

Več o knjigi najdete na spletni strani založnika.