Pri nemški založbi Wissenschaftliche Buchgesellschaft (WBG Darmstadt) je izšla znanstvena monografija Kreisgeometrie – gestern und heute, rezultat večletnega skupnega dela prof. dr. Dušana Pagona z Oddelka za matematiko in računalništvo Univerze v Mariboru ter prof. dr. Herberta Zeitlerja z Matematičnega inštituta Univerze v Bayreuthu.
V delu so na okrog dvesto straneh predstavljeni vsi pomembnejši rezultati s področja geometrije krožnic in sfer. Knjiga je bogato ilustrirana, kar je ključno za lažje razumevanje izpeljanih geometrijskih trditev, dodani pa so tudi osnovni biografski podatki avtorjev glavnih idej in z njimi povezanih izrekov. Monografija bo dobrodošla tako študentom matematike kot tudi  naravoslovnih in tehničnih disciplin, saj povzema glavne lastnosti krožnih struktur, s katerimi se pogosto srečujejo na najrazličnejših študijskih področjih.

Knjigo ponuja večina spletnih trgovin, na primer
www.science-shop.de kakor tudi sama založba.