Študentje se tekom študija spoznajo tudi z raziskovalnim delom, ki ga morajo med trajanjem študija, predvsem pa ob zaključku, ustrezno predstaviti v pisni in ustni obliki v okviru seminarskih nalog, diplomskega in magistrskega dela. Tehnična navodila, kako oblikovati pisno delo, obstajajo na Univerzi v Mariboru skoraj na vsaki fakulteti že več let, medtem ko so glede predstavitve prepuščeni lastni kreativnosti. Umetnost prepričljivega javnega nastopanja je torej veščina, ki odpira vrata tako v poklicnem kot tudi v zasebnem življenju. Če želite osvojiti trike in veščine javnega nastopanja, vabljeni k sodelovanju v »Študentskem inovativnem projektu za družbeno korist za študijsko leto 2019/20 – akronim RETORIK«. Več informacij tukaj.